Nasza oferta.

Masaż i terapia manualna.

Masaż to odpowiednie zastosowanie technik oraz chwytów m.in. na : mięśniach, przyczepach mięśniowych, stawach oraz powięzi. Znajomości anatomii i fizjologii człowieka oraz doświadczenie terapeuty, mają wpływ na napięcie mięśniowe, punkty spustowe, ruchomość i pracę stawów obwodowych. Pomaga to usunąć ból i nadwrażliwe punkty spustowe w obrębie tkanek miękkich.

Lecznicy, relaksacyjny

Masaż klasyczny,

który w zależności od formy intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Ma na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta. Znajduje zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych. W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Działa przeciwbólowo, odżywia tkanki, zmniejsza obrzęk, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, reguluje pracę układu krążenia krwi oraz układu limfatycznego.

Umów wizytę

Masaż ogólny.

Rozluźnia nadmiernie napięte mięśnie oraz skórę. Przywraca prawidłowy rytm serca oraz jego ciśnienie. Wpływa na układ krążenia i tętno właściwe. Oddziałuje na układ nerwowy, redukując stres, Pomaga w walce z bezsennością oraz w innych dolegliwościach psychosomatycznych, mięśniowych, stawach oraz powięzi. Znajomości anatomii i fizjologii człowieka oraz doświadczenie terapeuty, mają wpływ na napięcie mięśniowe, punkty spustowe, ruchomość i pracę stawów obwodowych. Pomaga to usunąć ból i nadwrażliwe punkty spustowe w obrębie tkanek miękkich.

Masaż sportowy.

Wykonywany energicznie ma na celu utrzymać napięcie mięśniowe, a zarazem zregenerować nadmierny wysiłek fizyczny. Jest on niezbędny w sytuacjach, gdy sportowcy muszą podjąć wysiłek, zanim zdążą odpocząć, np. podczas zawodów, turniejów, wyścigów czy intensywnego treningu lub walki na ringu. W tych przypadkach masaż pozwala na regeneracje oraz wpływa na mobilizację układu ruchu.

Umów wizytę
Masaż twarzy i głowy.

Masaż twarzy jest zabiegiem nie tylko pielęgnacyjnym.

Ma szczególnego zastosowane przy porażeniu mięśnia twarzowego oraz przy nadmiernym zmęczeniu, braku koncentracji, lub osłabianiu organizmu w wyniku choroby. Jego głównym celem jest utrzymanie skóry i mięśni w stanie prawidłowej elastyczności. Stan skóry informuje o statusie zdrowia człowieka. Skóra, jest nośnikiem informacji o tym, co się z nami dzieje. Dzięki systematycznemu wykonywaniu masażu twarzy skóra staje się jędrna, gładsza, odżywiona i wygląda młodziej. Masaż skóry głowy pełni bardzo istotną funkcję. Masowanie skóry głowy przywraca zdrowy krwiobieg i wpływa na wygląd włosów. Złuszcza naskórek, oczyszcza skórę włosów od zanieczyszczeń, usprawnia pracę gruczołów łojowych i potowych. Osiągamy lepsze ukrwienie, rozluźniamy czepiec i tym samych wpływamy na powięź.

Masaż limfatyczny.

Drenaż limfatyczny jest zabiegiem mającym na celu przyspieszenie i usprawnienie odpływu
chłonki. Służy również likwidacji obrzęków, wysięków limfatycznych, skraca czas resorpcji siniaków. Masaż ten połączony z pewnymi technikami łącznotkankowymi i technikami masażu klasycznego, działa przeciwbólowo. Jest leczeniem wspomagającym wiele zabiegów chirurgicznym, przede wszystkim po usunięciu węzłów chłonnych np. po mastektomii.

Umów wizytę