Nasza oferta.
Terapia punków spustowych.
Polega na odpowiednim uciskaniu oraz pobudzaniu nadmiernie napiętych punktów na ciele. Podstawowymi technikami tej metody jest kompresja ischemiczna oraz techniki energii mięśniowej lub łączenie obu technik w czasie jednej sesji terapeutycznej. Mięsień w tym czasie doznaje poprawy trofiki. Praca poszczególnych komórek, regulacja krążenia krwi oraz odpowiednie oddychanie optymalizują nadmierne napięcie mięśniowe. Poddawana terapii skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Poprawia się metabolizm tkanki tłuszczowej oraz przemiana materii w partiach skórnych, podskórnych i w mięśniach. Dochodzi do usprawnienia przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Dzięki temu eliminowane są czynniki sprzyjające powstawaniu obrzęku, stanu zapalnego oraz bólu.
Badanie i leczenie
Terapia manualna.
Polega na badaniu i leczeniu stawów obwodowych oraz kręgosłupa. Polega na dokonaniu badania jakości ruchu, zakresów ruchomości w stawie, biomechaniki oraz poziomu bólu. Podczas terapii za pomocą specjalnych technik mobilizacji i pracy na tkankach miękkich przywraca się zaburzoną biomechanikę stawów (odblokowanie stawów), co prowadzi do zmniejszenia bólu, zwiększenia zakresu ruchomości, ustąpienia stanów zapalnych .Terapia manualna opiera się na pracy z całym aparatem ruchu pacjenta. Szybkie odnalezienie i usunięcie pierwotnego zaburzenia w ciele pacjenta, które jest przyczyną większości problemów z układem ruchu a następnie, zastosowanie odpowiedniej techniki to zadanie terapeuty manualnego. Przywrócenie sprawności i swobody ruchu jest efektem terapii. Terapia manualna jest skuteczną metodą w walce z:
- objawami zmian zwyrodnieniowych,
- dyskopatią,
- rwą ramienną,
- rwą kulszową,
- skutkami urazów: złamań, skręceń, zwichnięć;
- przywracaniem zakresu ruchu po zabiegach operacyjnych.
Program Zatrzymaj Abulię.
Dedykowany nastolatkom w okresie po pandemicznym. Rozprzestrzenianie się pandemii, izolacja społeczna, zdalne nauczanie spowodowały narastanie problemów wśród nastolatków. Dotyczą one przede wszystkim zaburzeń nastroju, obniżenie poziomu potrzeb społecznych, rozwój stanów depresyjnych oraz lękowych. Niska aktywność, brak interakcji z rówieśnikami powoduje wzrost samookaleczeń, myśli samobójczych, jak również sięgania po alkohol i inne substancje psychoaktywne. Charakterystyczną cechą dzisiejszych nastolatków jest narastające zjawisko abulii, które może być objawem współistniejącym przy depresji, ale z racji sytuacji związanej z izolacją wydaje się być również skutkiem bezpośrednim pandemii.
Abulia to zaburzenie psychiczne polegające na całkowitym braku motywacji do działania, a jej objawami mogą być: trudności z podjęciem najprostszych decyzji, problemy z podjęciem jakiegokolwiek działania, stopniowe wycofywanie się z jakichkolwiek realizowanych wcześniej aktywności, spadek, zanik lub brak zainteresowań, zanik lub brak interakcji z otoczeniem, ospałość i apatia, zmniejszenie lub brak wrażliwości na bodźce płynące ze świata zewnętrznego (zarówno bodźce sensoryczne, jak i społeczne – na przykład zachętę do spotkań z innymi ludźmi
czy udział w jakiś zajęciach). Stany tego rodzaju wpływają na ciało człowieka.
Ograniczają jego mobilność oraz wywołują nadmierne napięcie mięśniowe. Objawia się to bólem. Program „Zatrzymaj Abulię” dedykowany jest do nastolatków, które w wyniku obostrzeń cierpią na wskazane wyżej niedyspozycje. Celem programu złagodzenie efektów wywołanych przez izolację poprzez zastosowanie masażu w obrębie napiętych tkanek oraz kinezyterapii czyli gimnastyki ogólnousprawniającej.